دزدگیر اماکن

دزدگیر اماکن

محیط های که تحت عنوان مغازه ، فروشگاه ، کلوپ و انواع فروشگاه های کوچک و بزرگی که ما می شناسیم برای نصب یک دستگاه دزدگیر باید یک سری موارد و ویژگی های مهم را در نظر بگیرند چرا که فروشگاه ها و اماکن تجاری بیشتر مورد توجه سارقین می باشند  و البته دلیل آن نیز واضح است در دزدی از خانه ممکن است سارق دست آورد مهمی نداشته باشد، اما دزد از یک فروشگاه قطعا جذابیت بیشتری از این جهت برای سارقان ایجاد خواهد کرد چرا که تمام وسایل نو هستند و قابلیت فروش دارند و همچنین موارد که برای سرقت مشخص می شوند از قبل قابل تخمین می باشند چرا که همواره مشخص است در یک فروشگاه چه وسایلی موجود است.

از جهات دیگر تفاوت های قابل توجهی بین دزدگیر های منازل مسکونی و اماکن تجاری وجود دارد از جمله رفت آمد به منازل مسکونی مشخص است و افراد غریبه به خانه راه ندارند ، فروشگاه معمولا دارای تعدادی کارمند ، کارگر و شاگرد مغازه هستند که این یک نکته کاملا منفی به جهت امنیتی می باشد ، اموال داخل فروشگاه ها به سرعت قابل حمل و انتقال از محل می باشند اما در منازل مسکونی و جود همسایه و پله مشکل جدی ایجاد می کند و …. این ها تنها پاره ای از موارد است که در تهیه دزدگیر برای اماکن و فروشگاه ها باید به آن توجه داشته باشیم . در ادامه این مقاله به بررسی ویژگی ها یک دستگاه دزدگیر خوب و مناسب برای اماکن تجاری و فروشگاه ها می پردازیم .

قابلت های نصب دزدگیر در اماکن

 1. قابلیت ایجاد آلارم صوتی :

شاید از خودتان بپرسید که خوب امروزه همه دستگاه های دزدگیر این ویژگی را دارا می باشند پس چرا در اینجا به عنوان مهم ترین قابلیت دزدگیر اماکن از نظر نویسنده مطلب این قابلیت ذکر شده است ، خوب شما بپرسید من هم جواب می دهم (یک استیکر لبخند) خوب با چند سوال به شما دلیل را خواهم گفت.

اول اینکه در صورت قطع سیم بلندگو توسط سارق چه اتفاقی خواهد افتاد ؟

دوم اینکه با فرض قطع شدن سیم بلندگو دستگاه بلندگو پشتیبان خواهد داشت ؟

سوم اینکه امروزه بسیاری از اماکن تجاری و فروشگاه های دزدگیر دارند با این فرض صدای همه دزدگیر ها شبیه هم خواهد بود ؟

حال اینکه ما موبایلمان را با توجه به صدای آن می شناسیم چرا دزدگیرمان هم دارای صدای منحصر به فرد خود نباشد، چهارم اینکه در صورت اتصال سیم های بلندگو به یک دیگر آیا دستگاه به کار خود ادامه خواهد داد یا  دستگاه دچار نقص فنی خواهد شد و پنجم اینکه در صورت پخش صدای هشدار توسط دستگاه دزدگیر تا چه زمانی این آلارم صوتی پخش خواهد شد و اینکه این زمان متناسب با خلوت بودن و شلوغی منطقه و یا نوع منطقه توسط دستگاه قابل تنظیم است .

 1. قابلیت نصب ریموت با قابلیت شناسایی :

گاها می خواهید که از ورود یا خروج شاگرد مغازه ، کارمندان و…. به مغازه یا محل کارتان مطلع شوید مثلا می خواهید بدانید فرد مورد نظر چه ساعتی می آید و چه ساعتی می رود ویا اگر مشکلی به واسطه غیر فعال یا فعال شدن دستگاه بروز داده می خواهید مطلع شوید چه کسی می توانسته دخیل  باشد  به جهت این موضوع برخی از دزدگیر ها قابلیت نام گذاری برای هر ریموت را دارا می باشند مثلا اگر فرد مورد نظر با ریموت شخصی خود دزدگیر را غیر فعال کند به شما گزارش خواهد آمد که فلان شخص دستگاه را در ساعت فلان فعال یا غیر فعال کرد.

 1. قابلیت نامگزاری برای مخاطبین ، سنسور ها ، رله ها وخود دستگاه دزدگیر :

فکر کنید شما از چند دستگاه دزدگیر برای منزل ، دفتر کار و غیره استفاده می کنید حال یک پیام برای شما ارسال می شود که یک دستگاه اعلان هشدار کرده است و در پیام بعدی متوجه می شوید یک شخصی آن را به وسیله ای مثل پیامک ، ریموت یا حتی خط تلفن غیر فعال کرده است .

در این حال برای شما سوالاتی ایجاد می شود :

چه کسی دستگاه را فعال کرد؟

دستگاه فعال شده بدون توجه به شماره ارسال کننده پیامک کدام دستگاه بوده (منزل یا دفتر کار) ؟

کدام سنسور اعلان هشدار را به دستگاه داده است و باعث هشدار دستگاه بوده ه و در نهایت چه کسی دستگاه را غیر فعال کرده است؟

این مثال ها همه برای این بود که به طور عملی اهمیت این موضوع را درک کنیم در صورت وجود قابیت نام گذاری برای بخش های مختلف دستگاه هیچ یک از این سوالات برای ما ایجاد نخواهد شد .پس در انتخاب دستگاه دزدگیر قابلیت نامگذاری برای خود دستگاه ، سنسور های متصل شده ، ریموت ها ، رله ها و مخاطبین را باید در نظر بگیریم. همچنین در گزارشات باید مشخص باشد دستور فعال و غیر فعال شدن دستگاه از چه طریقی و توسط چه کسی به دستگاه وارد شده (مثلا از طریق خط تلفن و توسط فلان شخص)

 1. قابلیت کنترل از راه دور به طرق مختلف :

بسیاری از دستگاه های دزدگیر موجود در بازار قابلیت کنترل از طریق ریموت کنترل و صفحه کلید را دارا می باشند اما بخش کمی قابلیت کنترل از طریق سیم کارت (پیامک و برنامه هوشمند) را همراه با ریموت کنترل و صفحه کلید دارا می باشند .

البته دستگاه هایی هم هستند که قابلیت فعال و غیر فعال شدن از طریق ریموت ، صفحه کلید و خط تلفن را دارند که در این حالت شما نسبت به کیفیت دریافت فرامین از طریق خط تلفن توسط دستگاه باید مطمئن بشوید و در نهایت دستگاه هایی که تمام این ویژگی ها را با هم دارا می باشند یعنی ریموت ،صفحه کلید ، پیامک ، برنامه هوشمند و منو صوتی از طریق خط ثابت (ارتباط با منو صوتی دستگاه دزدگیر دقیقا مشابه برقرای ارتباط با منو های صوتی وگویا مراکز بزرگ مانند اپراتور های سیم کارت می باشد مثلا دستگاه می گوید برای غیر فعال شدن دستگاه شماره یک را یزنید و شما باز زدن شماره یک دستگاه را غیر فعال خواهید کرد ).

البته شاید به نظر شما وجود این تعداد راه دسترسی قدری زیادی به نظر بیاید اما به جهت ایجاد امنیت کامل نیاز است مثلا در مواقع شورش که گاها سیم کارت ها به جهت امنیتی  غیر فعال می شوند تنها راه کنترل از راه دور خط تلفن می باشد. همچنین قابلیت کنترل از راه دور باعث می شود شما به همکارانتان در یک فروشگاه برای ورود و خروج به فروشگاه فقط یک رمز بدهید تا به طور کاملا کنترل شده و از طریق برنامه هوشمند به محل رفت آمد کنند و همچنین تمام رفت آمد های آنها با قید زمان مشخص شود.

 1. دو دستگاه در یک دستگاه یا بخش بندی فروشگاه برای دزدگیر :

قابلیت فعال شدن دستگاه دزدگیر در دو بخش مجزا امکان خاصی را برای کنترل برخی از اماکن تجاری و فروشگاهی برای کاربر فراهم می کند به عنوان مثال شما می توانید دو مغازه خود را ک کنار یک دیگر واقع شده اند با یک دستگاه کنترل کنید یا وقتی شخص دیگر به جز خودتان مثل شاگرد در مغاز می باشد و شما نمی خواهید به بخش هایی مانند انبار وارد شود کافی است سنسور های انبار را تحت عنوان بخش دو و دیگر سنسور های مغازه را تحت عنوان بخش یک تنظیم کنید در این حال وقتی خودتان در مغازه حضور ندارید کافی است که بخش یک را غیر فعال کنید تا از ورود افراد به انبار مطلع شوید.

 1. هشدار ها :

این تیتر کمی گنگ به نظر می آید “هشدار ها” این یعنی چه ؟؟ ، دستگاه های دزدگیر مختلف در بازار هر یک مواردی را به کاربر هشدار می دهند مثلا قطع و گاها حتی وصل برق ، قطع سیم بلندگو ، قطع خط تلفن ، اشغال ماندن خط تلفن (سارقین حرفه ای گاها برای اینکه جایی را مورد سرقت قرار دهند به جهت اینکه هشدار قطع سیم بلندگو ارسال نشود خط تلفن را در حالت اشغال قرار می دهند ) ، باز شدن درب دستگاه ، ورود به منو تنظیمات از طریق صفحه کلید و … ، ورود رمز اشتباه و دیگر بخش ها به عنوان مثال اگر کار شما وابسته به جریان برق باشد با دریافت گزارش قطع و وصل برق ممکن است تصمیمات مهمی برای کارتان بگیرید  که این حالت در شغل  هایی مانند قصابی ، بغالی ، مرغ داری و … بیشتر قابل حس می باشد،شما باید هنگام تهیه دستگاه دزدگیر این که چه تعداد از این هشدار ها برای دستگاه مقدور است را نیز مورد توجه قرار دهید.

 1. رابط کاربری و تنظیمات :

رابط کاربری در یک جمله یعنی با کمترین آموزش بتوانیم مطلبی را یاد بگیریم و همچنین به جهت سهولت رابط کاربری آموزش ها را فراموش نکنیم دستگاه های دزدگیر موجود در بازار به جهت عدم هزینه برای این مسئله و همچنین عدم برنامه ریزی و به جهت کاهش هزینه های تمام شده نتوانسته اند یک رابط کاربری مناسب و در خور ارائه بدهند و در ضعیف ترین حالت از یک سون سگمنت (نمایشگر تک عددی) یا در نهایت یک ال سی دی کارکتری به جهت تنظیمات استفاده کرده اند.

البته این موضوع با توجیه اینکه تنظیمات دستگاه فقط یک بار انجام می شود پنهان می شوند اما شما در روز های اول با آن به مشگل برمی خورید مثلا بسیار رایج است که در روز های نخستین نصب دستگاه دزدگیر تمام حافظه های تماس را از شماره های دوستان پر می کنیم و چند روز بعد وقتی متوجه می شویم ممکن است حتی به خاطر یک مشکل کوچک دستگاه به همه خبر دهد  و با همه تماس بگیرد و همه را ناراحت کنید ، اقدام به پاک کردن شماره ها می کنیم . و در این مرحله است که یک رابط کاربری خوب می تواند به ما کمک کند چرا که یا باید خودتان این کار را انجام دهید یا به نصاب هزینه پرداخت کنید.

البته در این مرحله نباید به صحبت متخصصین چندان اهمیت داد و خودمان باید با دستگاه کار کنیم تا متوجه سهولت ، سادگی و سرعت رابط کاربری بشویم چرا که پیچیده ترین دستگاه ها هم توسط نصاب در چند دقیقه آماده به کار می شوند و در نهایت ما می مانیم و دستگاه دزدگیر . تنها دستگاه دزدگیر کشور با ال سی دی رنگی و منو گرافیکی و تماما فارسی در دستگاه بیواز توانسته یک رابط کاربری آسان  و مشابه موبایل هایی که همه ما با آن آشنا هستیم را به ما بدهد.

 1. قابلیت تنظیم از راه دور :

نه اشتباه نخواندید و امیدوارم اشتباه هم متوجه نشده باشید قابلیت تنظیم از راه دور یعنی  بتوانیم تمام تنظیمات دستگاه مانند تنظیم مخاطبین ، ریموت کنترل و هشدار های دستگاه را از راه دور انجام دهیم .

مثلا اگر بخواهیم به یکی از مخاطبین پیام های هشدار قطع و وصل برق ارسال نشود یا یک ریموت را به طور موقت غیر فعال کنیم یا یک سنسور را که دائما خطا می دهد را به جهت کارکرد بقیه سیستم در حالت غیر فعال قرار دهیم ، قابلیت تنظیم از راه دور در این موارد و بسیاری دیگر که در این مجال نمی گنجد به درد ما خواهد خورد ،البته با توجه به توضیحاتی که در رابطه با رابط کاربری بیان شد باید حواسمان باشد که تبلیغات ما را به اشتباه دچار نکند چرا که برخی از رابط کاربری ها برای تنظیم دستگاه از راه دور به شکل نامناسب ، پیچیده و متناسب برای متخصصین و یا بسیار ضعیف عمل کرده اند و یا تنظیمات ناچیز را از راه دور قادر ساخته اند اما قابلیت تنظیم از راه دور را به خود اختصاص داده است و در واقع با وجود یک قطره خبر دریایی شدن می دهند.

 1. رله با قابلیت کنترل از راه دور :

رله در یک کلام یک کلید برقی است مانند کلید یک پل که همه گی در خانه هایمان از آن استفاده می کنیم البته به جای اینکه آن را با دست خاموش و روشن کنیم با برق خاموش و روشن می کنیم و حال اگر یک رله داشته باشیم که با توجه به دستگاه دزدگیر بتوانیم از راه دور آن را فعال یا غیر فعال کنیم در واقع چند کلید هوشمند خواهیم داشت . با رله هایی که قابلیت کنترل از راه دور را دارا می باشند هر کاری می توان کرد مثلا باز کردن درب یا خاموش و روشن کردن یک یا چند لامپ ، هواکش، یخچال و  ده ها کار دیگر بنابراین از این ویژگی دستگاه های دزدگیر هوشمند به سادگی نگزرید و این ویژگی را در انتخاب یک دستگاه مناسب موثر قرار دهید.

با توجه به مطالب گفته شده ، دستگاه دزدگیر مورد نظر ما باید تمام یا تعدادی از این ویژگی هایی را که بیان داشتیم متناسب با نیاز و هزینه  کاربر دارا باشد.

البته دراینجا ذکر این مطلب مفید است که شما با جمع آور اطلاعات از دستگاه های دزدگیر مختلف در بازار توسط اینترنت می توانید به یک جمع بندی نسبت به نیاز خود ، قابلیت های دستگاه و قیمت تمام شده برسید در این مقاله مفتخریم دستگاه دزدگیر بیواز را به شما کاربران عزیر معرفی کنیم دستگاه دزدگیر بیواز دارای تمام ویژگی های یک دزدگیر مناسب برای اماکن تجاری و فروشگاهی می باشد و همچنین توانسته تناسبی بی نظیر بین کیفیت ، قابلیت ها و قیمت برای شما ایجاد کند.

در نهایت و با بررسی قابلیت های مذکور با ذکر مثال های کاربردی امیدواریم توانسته باشیم تا در رابطه با معرفی ویژگی های مهم یک دستگاه دزدگیر مناسب برای اماکن تجاری و فروشگاهی مفید واقع شده باشیم

به خواندن ادامه دهید

پست های مرتبط

 • اجزای تشکیل دهنده دزدگیر اماکن دزدگیر اماکن یا سیستم های امنیتی یکی از تجهیزاتی می باشد که می تواند در اماکن مختلف مسکونی و تجاری به کار رفته

  اطلاعات بیشتر
 • آیا به دزدگیر نیاز داریم؟ هر کسی سزاوار این است که در خانه خود احساس امنیت کند ، و بنابراین مهم است که اقداماتی را برای تحقق بخشیدن به این موضوع

  اطلاعات بیشتر
 • دزدگیر باغ و محیط های باز با توجه به تعریف محیطی و نیاز های هر کاربری  و همچنین درجه امنیت و دیگر جزئیات می توانیم دستگاه های دزدگیر را در

  اطلاعات بیشتر